VARİTEKS

VARİTEKS

1958 yılında Nimet Öztürkatalay tarafından kurulan STANDARD KORSTEX Tıbbi ve Sıhhi Mamuller ve 1985 yılında gruba katılan VARİTEKS Ortopedi Sanayi A.Ş.; kuruldukları günden bugüne, kaliteden ödün vermeden ve sürekli gelişen yapısı ile 53 yılda Türkiye'nin konusunda lider kuruluşu haline gelmiştir.

Başarımızın altında yatan en önemli faktör; kaliteyi, ucuza imal etmek ve üretimden  tüketimdeki son noktaya kadar takip etmektir. Bu tavizsiz politikamız ve 53 yıllık tecrübemiz, ortopedik mamüller konusunda bir çok ilke imza atmamızı sağlamıştır. Bugün grubumuzun ürettiği mamüller dünya pazarında rekabet etmektedir.

53 yıl önce küçük bir atölye olarak yola çıkan grubumuz, bugün 8000 m2'yi aşan modern tesislerinde son teknolojiyi ürünü ekipmanlarıyla ve konusunda uzman kadrolarıyla, yenlikleri sürekli takip eden AR-GE departmanıyla Türkiye genelinde ihtiyaçları karşılamakla kalmayıp, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 60'tan fazla ülkede adıyla istenen ve aranan konuma gelmiştir. Konusunda Türkiye'nin lider firması olmanın haklı gururu ile VARİTEKS ve Standard Korstex Mamülleri, Tıbbi ve Ortopedik mamüller konusunda her zaman en doğru çözüm olmuştur ve olacaktır.